طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۱۰ میلیون و ۹۹۱ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته با ثبت ۵۷ هزار مبتلای جدید، رکورد تازه‌ای از خود به جای گذاشت!

به گزارش نقش نیوز؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه ۱۰ میلیون و ۹۹۱ هزار و ۸۷۲ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۵۲۴ هزار و ۱۷۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان تاکنون ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۰۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۷ هزار و ۲۳۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲ میلیون و ۸۳۷ هزار و ۱۸۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۳۱ هزار و ۴۸۵ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور برزیل بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۴۷ هزار و ۹۸۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع یک میلیون و ۵۰۱ هزار و ۳۵۳ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۶۱ هزار و ۹۹۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور روسیه به‌ عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۶ هزار و ۷۶۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶۶۱ هزار و ۱۶۵ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۹ هزار و ۶۸۳ روسی جان خود را از دست داده‌اند.

کشورهای هند، اسپانیا، پرو، شیلی و انگلیس نیز به ترتیب با ۶۲۷ هزار و ۱۶۸، ۲۹۷ هزار و ۱۸۳، ۲۹۲ هزار و ۴، ۲۸۴ هزار و ۵۴۱ و ۲۸۳ هزار و ۷۵۷ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ایتالیا با ۲۴۰ هزار و ۹۶۱ و مکزیک با ۲۳۸ هزار و ۵۱۱ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، برزیل و روسیه به ‌‌ترتیب با یک میلیون و ۱۹۱ هزار و ۹۱، ۹۱۶ هزار و ۱۴۷ و ۴۲۸ هزار و ۹۷۸ بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.