شمار مبتلایان و قربانیان کروناویروس در جهان همچنان رو به افزایش است و براساس آخرین آمارها، شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ تاکنون به ۶۶۳ هزار و ۴۷۶ نفر رسیده است.

به گزارش نقش نیوز، تازه‌ترین آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۶ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۲۰۲ نفر رسیده و مرگ ۶۶۳ هزار و ۴۷۶ نفر در اثر این بیماری نیز تأیید شده است.

روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

همچنین بنابر تازه‌ترین آمارها ۱۰ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۶۳۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

از میان پنج میلیون و ۷۷۳ هزار و ۹۴ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی پنج میلیون و ۷۰۶ هزار و ۶۰۷ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۶ هزار و ۴۸۷ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۱ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۱۰۸ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۰ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۶۳۲ نفر معادل ۹۴ درصد از موارد بهبود یافته و ۶۶۳ هزار و ۴۷۶ نفر معادل شش درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر برزیل و هند به لحاظ تعداد مبتلایان به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفتند و برزیل و انگلیس نیز پس از آمریکا بیشترین شمار قربانیان ناشی از کروناویروس را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین آمارها نشان می دهد که شمار قربانیان کووید-۱۹ در مکزیک هم اکنون با فاصله کمی از تلفات این بیماری در انگلیس قرار گرفته و به ۴۴ هزار و ۸۷۶ قربانی رسیده است.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا لحظه انتشار این خبر به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا چهار میلیون و ۴۹۸ هزار و ۳۴۳ مبتلا، ۱۵۲ هزار و ۳۲۰ قربانی

۲. برزیل دو میلیون و ۴۸۴ هزار و ۶۴۹ مبتلا، ۸۸ هزار و ۶۳۴ قربانی

۳. هند یک میلیون و ۵۳۲ هزار و ۱۳۵ مبتلا،  ۳۴ هزار و ۲۲۴ قربانی

۴. روسیه ۸۲۳ هزار و ۵۱۵ مبتلا،  ۱۳ هزار و ۵۰۴ قربانی

۵. آفریقای جنوبی ۴۵۹ هزار و ۷۶۱ مبتلا،  ۷۲۵۷ قربانی

۶. مکزیک ۴۰۲ هزار و ۶۹۷ مبتلا، ۴۴ هزار و ۸۷۶ قربانی

۷. پرو ۳۹۵ هزار و ۵ مبتلا، ۱۸ هزار و ۶۱۲ قربانی

۸. شیلی ۳۴۹ هزار و ۸۰۰ مبتلا، ۹۲۴۰ قربانی

۹. اسپانیا ۳۲۷ هزار و ۶۹۰ مبتلا، ۲۸ هزار و ۴۳۶ قربانی

۱۰. انگلیس ۳۰۰ هزار و ۶۹۲ مبتلا، ۴۵ هزار و ۸۷۸ قربانی

پس از این ۱۰ کشور، ایران با ۲۹۶ هزار و ۲۷۳ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ و ۱۶ هزار و ۱۴۷ قربانی ناشی از آن در رتبه یازدهم جدول کشورهای درگیر کرونا در جهان قرار گرفته است.

سپس کشورهای پاکستان با ۲۷۵ هزار و ۲۲۵ مبتلا، عربستان سعودی با ۲۷۰ هزار و ۸۳۱ مبتلا، کلمبیا با ۲۶۷ هزار و ۳۸۵ مبتلا، ایتالیا با ۲۴۶ هزار و ۴۸۸ مبتلا، بنگلادش با ۲۲۹ هزار و ۱۸۵ مبتلا، ترکیه با ۲۲۷ هزار و ۹۸۲ مبتلا، آلمان با ۲۰۷ هزار و ۹۵۱ هزار مبتلا، فرانسه با ۱۸۳ هزار و ۸۰۴ مبتلا، آرژانتین با ۱۷۳ هزار و ۳۵۵ مبتلا، عراق با ۱۱۵ هزار و ۳۳۲ مبتلا، کانادا با ۱۱۴ هزار و ۹۹۴ مبتلا، قطر با ۱۰۹ هزار و ۸۸۰ مبتلا، اندونزی با ۱۰۲ هزار و ۵۱ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

پس از آن مصر با ۹۲ هزار و ۹۴۷ مبتلا، قزاقستان با ۸۶ هزار و ۱۹۲ مبتلا، چین با ۸۴ هزار و ۶۰ مبتلا، فیلیپین با ۸۳ هزار و ۶۷۳ مبتلا، اکوادور با ۸۲ هزار و ۲۷۹ مبتلا، سوئ