نقش نیوز- زمزم گفت: خراسان جنوبی با پرداخت سه میلیارد و ۱۹۳ میلیون تومان تسهیلات ویژه آسیب دیدگان از کرونا، رتبه اول را در بین استان ها دارد.

رضا بهنام- خراسان جنوبی- «سید علی زمزم» با بیان مطلب فوق گفت: تاکنون ۳۰۱ فقره پرونده درخواست تسهیلات از سوی اهالی و کسب و کارهای فرهنگی، هنری، رسانه ای و فعالین قرآنی استان ثبت شده است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به این که از این تعداد ۹۳ فقره خویش فرما، ۵۶ فقره رسمی و ۱۵۴ فقره فاقد بیمه بوده اند، ادامه داد: تعداد کل اشتغال به نفرهای ثبت شده نیز ۴۱۸ مورد است.

وی مجموع تسهیلات درخواستی این پرونده ها را چهار میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: از این مبلغ یک میلیارد و ۴۳۸ میلیون تومان خویش فرمایی، ۲ میلیارد و ۶۸۱ میلیون تومان کسب و کارهای رسمی و ۹۱۹ میلیون تومان غیر رسمی بوده است.

زمزم با بیان این که افراد و اشخاص فاقد بیمه و یا اعضای صندوق هنرمندان تا ۳۱ شهریورماه برای ثبت نام در سامانه کارا مهلت دارند، خاطرنشان کرد: نرخ تسهیلات ارایه شده ۱۲ درصد با بازپرداخت ۲۴ ماهه و تا سقف ۱۶ میلیون تومان برای هر نفر اعلام شده است.

وی همچنین گفت: نمایش «اولین باری که اومدی خونمون» به نویسندگی یونس صحرارو و کارگردانی سید محمد موسوی از شورای بازبینی نمایش استان پروانه اجرا دریافت کرد.

وی با اشاره به اینکه زمان پیشنهادی برای اجرا، ۱۰ تا ۱۵ مهرماه ۹۹ اعلام شده است، اضافه کرد: این نمایش به مدت پنج شب در موسسه فرهنگی و هنری رباب اجرا خواهد شد.

زمزم خاطرنشان کرد: نمایش با موضوع «زود قضاوت کردن»، درباره دختری به نام معصومه است که پدر و مادر خود را از دست داده و همراه خواهر و دامادشان زندگی می کند. معصومه که دختری پاک و نجیب است گرفتار حوادثی می شود که قضاوت نابجای دیگران را در پی دارد.